Zorganizuj wolny czas swojemu dziecku w Warszawie

0

Warszawa jest nie tylko miastem przyjaznym dla dzieci, ale także bardzo interesującym.

Jest tu wiele ciekawych miejsc godnych odwiedzenia, w których dziecko w każdym wieku nie będzie się nudzić, a wizytę na pewno będzie pamiętać przez długi czas. Wystarczy tylko wiedzieć czego się szuka?

Dla aktywnych

Aktywni rodzice i ich pociechy mogą wybierać w zróżnicowanych ofertach czynnej rekreacji. Warszawa oferuje kilkanaście basenów i aquaparków czynnych cały rok, a w sezonie letnim także dodatkowe na świeżym powietrzu. Dla jednym z najchętniej uczęszczanych jest Warszawianka, znajdująca się przy ulicy Puławskiej.

Aktywne dzieci mogą także zasugerować rodzicom wybranie się na lodowisko, jazdę konną, wyjście do skate parku, na gokarty, ściany wspinaczkowe, parki liniowe czy do centrów rozrywki. Większość z tym atrakcji odbywa się na świeżym powietrzu, dzięki czemu dziecko nie tylko będzie mogło czynnie spędzić czas, ale także poruszać się i pooddychać świeżym powietrzem.

Dla ciekawskich

Dzieci i młodzież, która chce pogłębić swoją wiedzę przez pójściem do przedszkola czy szkoły, może wybrać się do warszawskiego, miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Dostępne są tam okazy zwierząt żyjących w Polsce, ale także liczne gatunki egzotyczne, wśród których warto wymienić afrykańskie słonie, żyrafy, gibbony czy różne gatunki ptaków, gadów oraz tropikalnych ryb.

W ZOO swój wolny czas chętnie spędzają nie tylko najmłodsi mieszkańcy Warszawy, ale także dorośli, którzy często przychodzą tu robić zdjęcia, oglądać egzotyczne zwierzęta czy po prostu pobyć na świeżym powietrzu. Zwierzęta zamknięte w klatach mają swoje wybiegi, po których chodzą w sezonie letnim. Zimą natomiast ZOO również jest czynne, ale zwierzęta ogląda się wewnątrz obiektu. W centrum ZOO przygotowane, specjalnie z myślą o najmłodszych ?Baśniowe ZOO?. Dostępne tam zwierzęta w zagrodach można nie tylko pogłaskać, ale także poczęstować owocami lub warzywami, jak chociażby marchewką. Ponadto, dzieci, którym zostanie trochę siły po zwiedzeniu całego ZOO mogą spędzić aktywnie czas, korzystając z nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw.

Dla najmłodszych

A dla maluchów, Warszawa także oferuje liczne atrakcje. Zaliczyć do nich można organizowane festyny, warsztaty czy spektakle w teatrach dla dzieci. Jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych obiektów jest Teatr Małego Widza, znajdujący się na Starym Mieście. Jest to kameralny teatr, interaktywny, inteligentny, mądry i magiczny, oparty na dobrej literaturze, z nowoczesnym, nawet odrobinę eksperymentalnym podejściem ? wyjątkowa atrakcja dla młodszych oraz starszych dzieci. Teatr powstał z myślą o najmłodszych widzach od 1. roku życia. Każdy znajdzie tu spektakle dla siebie. A do tego przez zabawę dziecko rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność, ucząc się skupienia i spędzania czasu z rówieśnikami. Język teatru, to tylko narzędzie w próbie dotarcia do wrażliwości małego widza. To ważne spotkanie. To coś więcej niż teatr.

Warszawa oferuje bardzo dużo atrakcji. Wymienione powyżej są wyłącznie przykładowymi ofertami spędzania czasu wolnego. Wszystko zależy od tego, czego oczekuje nasze dziecko i czy chce aktywnie, czy kreatywnie spędzić czas. Dajmy możliwość wyboru dziecku, ponieważ to jego dobro i rozwój powinien być dla rodziców najważniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *