Książeczki edukacyjne dla 2 latka

0

Gdy nasze dziecko skończy 2 latka zaczyna dostrzegać różnice w tym, co widzi na obrazku a tym, co obserwuje w rzeczywistości. Mała osóbka potrzebuje teraz ogromnych pokładów inspiracji do własnego rozwoju.

W tym czasie rodzice powinni rozpocząć u dziecka drogę do książki.

Kształtowanie umiejętności myślenia i porównywania należy sukcesywnie i konsekwentnie rozwijać. Książeczki edukacyjne są sprytnie i sprawnie działającym narzędziem rodziców w rozwijaniu skłonności do naśladowania. Nauka połączona z zabawą powinna wywołać u maluszka uśmiech oraz chęć powtarzania.

Dwulatek oprócz domu dostrzega już inny świat i od nas, rodziców zależy, w jaki sposób go przedstawimy. Wspólna zabawa z książką edukacyjną to wspaniały sposób na kreowanie w dziecku zdolności skupienia, którą chcemy rozwijać wraz z wiekiem malucha. Kolorowe ilustracje mają tutaj o wiele większe znaczenie niż tekst. Ze względu na słaby jeszcze rozwój manualny w obrębie nadgarstka naszego dziecka, nie bez znaczenia jest fakt, że książeczki edukacyjne wykonane są ze sztywnego kartonu.

Nasz maluch może je pogłaskać i bawić się nimi na swój zgodny z wiekiem sposób. Godna polecenia jest bardzo przyjazna seria książeczek i zeszytów z naklejkami dla najmłodszych. Pozycja: „2-latek poznaje świat.” w idealny sposób realizuje potrzeby poznawania otoczenia. Przyklejanie naklejek przy asyście opiekunów pozwala dziecku na pochwalenie się rodzicom ze swoich umiejętności poznawczych i logicznego kojarzenia.

Pozostaje tylko razem cieszyć się z postępów w zabawo-nauce i pochwalenie brawami naszej pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *