Meble dla dziecka: postaw na funkcjonalność

Zanim zdecydujesz o wyborze mebli do pokoju dziecka, zastanów się nad tym, czego Twoja pociecha naprawdę potrzebuje i jaki typ umeblowania wnętrza będzie dla niej najbardziej odpowiedni. Oczywiste jest, że dziecko chciałoby mieć meble kolorowe, piękne i niepraktyczne, ale biorąc pod uwagę względy ekonomiczne i użyteczne, lepiej postawić po prostu na estetyczne meble o dużej funkcjonalności!

Dobierz meble do wieku dziecka

Dla przykładu, jeżeli Twój maluch ma 6 lat i za chwilę zaczyna szkołę, to najlepsze będą dla niego meble dobrane do potrzeb wieku szkolnego. Zapomnij o czymś, co będzie przypominało pokój nastolatka!

Wiek dziecka szczegółowo określa np. jak wiele szuflad musi posiadać biurko, czy bardziej sprawdzi się otwarty regał na zeszyty i książki, czy może lekka i po prostu praktyczna szafka na przybory do malowania, ekierki, flamastry, linijki, i inne akcesoria przyszłego pierwszoklasisty.

Potrzebujesz umeblować pokój młodszego dziecka? Wybierz meble dla niemowląt, wśród których znajdziesz ładne i wytrzymałe łóżeczka, komody, leżaczki i krzesełka. Na pewno uświetnią wystrój pokoju Twojej pociechy.

Kolory mebli – mają znaczenie?

Odpowiedni dobrana kolorystyka dziecięcych mebli ma dla naszych pociech ogromne znaczenie i nie ma w tym ani cienia przesady! Dlaczego? Przede wszystkim dobry kolor wywołuje skupienie młodego ucznia, a zły może doprowadzić do rozpraszania uwagi. Jeśli bardzo energetycznemu dziecku w wieku nastoletnim sprawimy meble młodzieżowe w kolorze śliwki, albo mocnej żółci, to takie barwy zamiast uspokoić jego uwagę i tak już nadwyrężaną przez trudny wiek, będą go jeszcze mocniej odrywały od książek czy nawet samej chęci do nauki, a tego na pewno chcielibyśmy uniknąć.

Podobnie w przypadku dzieci młodszych, żywe, mocne i jaskrawe kolory będą wskazane do pobudzenia pociechy, ale mogą tez mocno rozpraszać ją w czasie pierwszych lekcji.

Połącz przyjemne z pożytecznym!

Podsumowując: połączenie funkcjonalności, jaką powinny mieć meble dla dzieci z ich właściwie dobraną i przemyślaną kolorystyką będą najlepszym wyborem i pomogą dziecku i cieszyć się własnym pokojem i dobrze w nim bawić oraz uczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *