Pierwszy kolczyk? Postaw na biżuterię wykonaną z tytanu!

Przed Tobą założenie pierwszego kolczyka i nie wiesz, jak się do tego przygotować? Już spieszymy z pomocą! Pamiętaj, że podstawą udanego piercingu oprócz wybrania profesjonalnego salonu jest bezpieczny i efektowny kolczyk. Jak połączyć te dwie cechy? Zdecyduj się na kolczyk wykonany z tytanu. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są jego zalety i dlaczego polecany jest jako pierwsza biżuteria także niemowlętom i małym dzieciom.

Tytanowy kolczyk – jakie są jego zalety?

Kolczyk tytanowy już od dłuższego czasu jest pierwszym wyborem wielu osób, które chcą poddać się zabiegowi piercingu. Ten fakt wcale nie dziwi, patrząc na mnogość zalet tego materiału.

Biżuteria tytanowa jest przede wszystkim bezpieczna i neutralna dla skóry. Ma cechy hipoalergiczne, które są szczególnie ważne dla osób zmagających się z alergią kontaktową.

Uczulenie kontaktowe to nadmierna reakcja organizmu na metale zawarte w popularnej biżuterii. Czynnikami wyzwalającymi symptomy alergii są zazwyczaj nikiel, srebro, pallad, złoto i kadm. To właśnie one w bezpośrednim zetknięciu ze skórą mogą powodować zaczerwienienie, świąd, wysypkę, obrzęk, pokrzywkę i stan zapalny.

Kolczyk tytanowy w przeciwieństwie do ogólnodostępnych produktów jest całkowicie wolny od uczulających substancji, co oznacza, że nawet u niemowląt nie spowoduje nadaktywności układu immunologicznego.

Biżuteria tytanowa – dodatkowe cechy

Kolczyki hipoalergiczne wykonane z tytanu medycznego dostępne są na oficjalnej stronie marki Blomdahl i bez problemu można je zamówić, a także poznać ich dodatkowe zalety.

Jednym z dodatkowych atutów jest niezwykła trwałość i odporność na zarysowania. W związku z tym możesz bez przeszkód założyć kolczyk tytanowy na plażę i nie martwić się, że pod wpływem słonej wody lub piasku zostanie oszpecony drobnymi rysami. Tytan jest również nieczuły na promienie słoneczne, zimno i upał, dzięki czemu możesz go zakładać bez względu na pogodę.

Biżuteria tytanowa jest także plastyczna i t właśnie dlatego firma Blomdahl może bez problemu kształtować ją w dowolne formy i kształty.

Tytan medyczny oprócz tego dostępny jest w kolorze metalu, złota, czerni i srebra, więc każdy może dla siebie wybrać kolczyk idealny dla siebie. Kolczyki tytanowe są też zdobione kryształami, cyrkoniami i perłami, więc sprawdzą się na każdą okoliczność.

System przekłuwania uszu Blomdahl

Gwarancją założenia kolczyków hipoalergicznych jest wybranie odpowiedniej metody piercingu. Decydując się na system Blomdahl, masz całkowitą pewność, że Twój pierwszy kolczyk będzie wykonany z hipoalergicznego i trwałego materiału. Ponadto metoda przekłuwania uszu Blomdahl to bardzo szybki i bezbolesny zabieg, który opiera się przede wszystkim na wysokich standardach bezpieczeństwa i sterylności. Dzięki temu nie ma obaw, że rana po przekłuciu będzie się źle goić lub zostanie zakażona groźną chorobą wirusową.

Jeżeli już niedługo masz zamiar założyć swój pierwszy kolczyk, upewnij się, że w gabinecie, który wybierzesz, zakładane są kolczyki tytanowe, które będą bezpieczne dla Twojego organizmu.

Po wykonanym piercingu nie zapomnij odpowiednio zadbać o higienę miejsca przekłucia i przemywaj je regularnie płynem antybakteryjnym. Unikaj także kontaktu zabrudzonych dłoni z nowymi kolczykami, a także stosowania w ich miejscu silnych środków kosmetycznych.

Wprowadź w życie powyższe rady i już niebawem ciesz się swoimi nowymi kolczykami tytanowymi. Odwiedź oficjalną ofertę marki Blomdahl i zamów wymarzoną biżuterię już dzisiaj.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *