Wakacje – idealny czas zarówno na odpoczynek, jak i na szkolne zakupy

Na hasło „pierwszy września” najczęściej mamy przed oczami tłum uczniów witających się po wakacjach, uroczysty apel i dyrektora szkoły wygłaszającego przemówienie.

Jakie uczucia towarzyszą początkowi roku szkolnego?

Nawet po latach od ukończenia szkoły pamięta się tę dozę ekscytacji, zmieszaną z niepewnością, co przyniesie rozpoczynający się rok szkolny. Szczególnie wyjątkowy jest początek roku szkolnego dla uczniów, którzy po raz pierwszy zasiadają w szkolnych ławkach, a także dla tych, którzy zakończą go egzaminem po szkole podstawowej, egzaminem gimnazjalnym albo maturą.

Te ważne wydarzenia mogą jednak pozostać w cieniu nerwowego biegania po sklepach w poszukiwaniu artykułów szkolnych i potrzebnych książek. Żaden rodzic nie chciałby takich wspomnień dla swojego dziecka. Jednak rzeczywistość jest inna i długie kolejki w sklepach z artykułami szkolnym oraz księgarniach to smutne realia, obserwowane pierwszego września.

 

Aby pierwszego dnia szkoły cieszyć się razem z dzieckiem rozpoczynającym naukę, wystarczy dobrze rozplanować zakupy do szkoły. Lipiec i sierpień to czas urlopów, wyjazdów rodzinnych i kolonii. Warto jednak zarezerwować w tym czasie dzień lub dwa na zrobienie zakupów książek i innych niezbędnych pomocy.

 

Podręczniki szkolne i artykuły papiernicze czekają na uczniów w księgarniach stacjonarnych i internetowych. Korzystając z Internetu, rodzice mają możliwość na spokojnie przyjrzeć się różnym ofertom, porównać ceny, a zaoszczędzony czas, który przeznaczyliby na dojazd do sklepu, poświęcić dzieciom. Po dokonaniu zakupów wystarczy już tylko poczekać na szybkie dostarczenie przesyłki i można zapomnieć o szkole na resztę wakacji. Taka perspektyw ucieszy nie tylko rodziców, ale i uczniów. Chyba, że są to uczniowie chętni nawet w wakacje poznawać świat albo przygotowywać się do ważnych egzaminów. Im jednak podręczniki szkolne sprawią tym większą radość, że będą mogli, nie czekając początku roku szkolnego, zasiąść do nauki.

 

Zarówno więc dla uczniów, jak i dla rodziców, zakup pomocy szkolnych w czasie wakacji jest najlepszym rozwiązaniem i warto przypomnieć sobie tę zasadę zanim zadzwoni pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *