Zupki w diecie niemowląt i małych dzieci

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak istotne jest właściwe żywienie dzieci. Jeśli chodzi o najmłodszych, dobrze skomponowana dieta i zdrowe posiłki, to element bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju fizycznego, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Karmienie dziecka to również budowa więzi między maluszkiem a rodzicem.

Dotyczy to nie tylko karmienia piersią, ale również podawania mleka, pierwszych owoców czy zupek dla niemowlaków. Dlatego należy przykładać wagę zarówno do jakości posiłków, ich smaku, jak i atmosfery, otoczenia oraz miłego, spokojnego nastroju.

Zdrowa dieta małych dzieci

Dziś młode mamy mają szeroki wybór, zarówno jeśli chodzi o elementy diety, jak również metody karmienia. Oczywiście zalecaną i najlepszą dietą dla dzieci w pierwszych miesiącach życia jest karmienie naturalne. Ale nawet jeśli zachodzi konieczność żywienia mlekiem modyfikowanym, czy specjalnymi odzywkami, asortyment jest bardzo szeroki. Wraz z rozwojem maluszka zwiększa się również zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a dieta staje się coraz bardziej urozmaicona.

W menu pojawiają się pierwsze owoce, soczki, zupki dla niemowlaków, dania obiadowe, desery.

 

Zupki dla niemowląt – pierwsze obiadki

Zupki dla niemowlaków to jeden z tych posiłków, które dość wcześnie wzbogacają jadłospis dziecka. Oczywiście jak każda nowinka powinny być wprowadzane stopniowo, w małych ilościach, aby sprawdzić jak zareaguje maluszek na nowy posiłek.

Wiele mam korzysta dziś z gotowych zupek dla niemowlaków. Oferta jest bardzo bogata, pod względem rodzajów smakowitych dań, jak również znanych i cenionych marek. Oczywiście nadal wiele maluchów dostaje pożywne zupki przyrządzane w domu. Należy jednak dopilnować, aby były przygotowane z jak najlepszych składników, zdrowych warzyw, dobrego mięsa. W przypadku gotowych zupek, np. firmy Gerber, mamy gwarancję jakości składników, gotowego produktu i starannie opracowanych receptur.

 

Zupki Gerber – gwarancja smaku i jakości

Zupki dla niemowlaków z logo Gerber to najchętniej wybierane produkty w tym asortymencie. Pierwsze mogą być podawane już po ukończeniu 5 miesiąca ? będzie to np. lekka zupka jarzynowa. Wybór zup jest bardzo smakowity i szeroki.

Znajdziemy tu takie propozycje jak chociażby krem jarzynowy ze schabem, zupa z indykiem i koperkiem, domowy rosołek z cielęcinką czy ulubiona zupa pomidorowa z ryżem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *