Aparat dla dziecka? Jak go wybrać?

Wielu rodziców chce zaopatrzyć swoje dziecko w aparaty fotograficzne, które pozwolą mu uchwycić krótkie chwile i stworzyć zdjęciową pamiątkę na całe życie.

Takie urządzenia powinny być proste w obsłudze tak, żeby maluch szybko pojął zasady ich użytkowania.
Zobacz jak wybrać taki aparat!

Wybieramy aparaty dla dzieci

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy aparatem analogowym a cyfrowym, to zdecydowanie lepszą opcją dla dziecka będzie ten drugi.

Maluch nie będzie musiał czekać na wywołanie zdjęć, ponieważ będzie mógł samodzielnie przegrać je na komputer zaraz po wykonaniu fotografii. Ponadto, jest to rozwiązanie tańsze, bo nie będziemy musieli kupować filmów fotograficznych ani wywoływać zdjęć.

 

Aparat dla dziecka nie musi mieć zbyt wielu funkcji. Zazwyczaj, im więcej jest możliwości optymalnego ustawienia parametrów zdjęcia, tym większa jest trudność obsługi sprzętu. Dla malucha najlepsze będzie taki aparat, którym można wykonywać zdjęcia tuż po włączeniu. Funkcje takie, jak lampa błyskowa, zmiana jasności albo niewielkie regulacje zoomu mogą być przydatne, jednak nie są koniecznie.

Niewiele dzieci rzeczywiście z nich skorzysta. Mimo tego, mogą okazać się pomocne w późniejszych latach, gdy pociecha nauczy się już korzystać z tych opcji i będzie chciała robić ładniejsze fotografie.

Oprócz tego, warto wybierać raczej te aparaty, których wartość nie jest przesadnie duża. Niestety, trudno liczyć na to, że pociecha w pełni skupi się na pilnowaniu sprzętu, dlatego należy liczyć się z faktem, że może zgubić go, upuścić lub popsuć w jakikolwiek innych sposób.

Jeśli tylko mamy taką możliwość, to dobrze byłoby nabyć aparat, który jest wodoszczelny, lecz w tym przypadku trzeba liczyć się z większym kosztem.

Jeśli chodzi o wygląd, to z uwagi na wiek obdarowywanego, warto sięgnąć po te aparaty, które mają wesołe, ciekawe barwy.

Na rynku jest ich całkiem sporo. Dodatkowo, zadbajmy, by aparat miał odpowiednio długi sznurek, który pozwoli trzymać sprzęt na szyi lub owinąć go wokół nadgarstka. To minimalizuje ryzyko zgubienia go.

Oczywiście, aparat powinien mieć futerał, który będzie go chronił przed wpływem czynników zewnętrznych. Im grubszy będzie materiał, z którego został wykonany, tym lepiej.

Autor: Sonia S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *