Dobrze dobrane zimowe buty dla dziecka

Obuwie dziecięce należy do grupy towarów, które bezwzględnie trzeba zmieniać wraz ze wzrostem dziecka, dlatego wielu rodziców uważa, że z tego chociażby względu nie należy inwestować w produkty z wyższej półki ponieważ i tak nie posłużą dziecku zbyt długo. Czy to dobry pomysł?

Dobrze dobrane buty na zimę – droższe czy tańsze?

Chociaż rozumowanie, zakładające, że dziecko i tak za chwilę z butów wyrośnie, więc niekoniecznie trzeba wybierać te droższe, wydaje się całkowicie zasadne, głównie z ekonomicznego punktu widzenia, to jednak jest też druga strona medalu. Użytkowanie przez dzieci taniego obuwia, wykonanego z byle jakich materiałów może w przyszłości „zaowocować” zupełnie nieprzewidywanymi wydatkami. Będą to chociażby koszty leczenia wad postawy, które moga wynikać z źle dobranego obuwia. Dalej – choroby stóp spowodowane właśnie noszeniem butów, których jakość pozostawiała wiele do życzenia.

Dziecięce stopy są dużo bardziej niż u dorosłego narażone na zniekształcenia i deformacje poprzez swój ciągły wzrost dlatego tak ważny jest wybór butów dostosowanych zarówno do wieku, jak i pory roku. Oszczędzanie na tym wydatku, szczególnie w dłuższej perspektywie jest nie tylko niekorzystne, ale i niesie za sobą realne zagrożenia.

Jakie buty na zimę?

Zima jest szczególną porą roku jeśli chodzi o obuwie dla dzieci. To o tej porze roku buty zderzają się z aurą wymagającą od nich najwięcej. Obuwie inaczej reaguje na deszcz, inaczej na śnieg, a do tego dochodzą jeszcze zmienne temperatury. Dlatego też buty zimowe dla dzieci powinny charakteryzować się kilkoma niezbędnymi cechami. Najważniejsze z nich to:

  • nieprzemakalność
  • antypoślizgowe podeszwy
  • ocieplenie buta
  • waga
  • materiał wykonania

Dodatkowymi atutami dobrego obuwia dziecięcego będzie niewątpliwie łatwość jego czyszczenia i estetyka wykonania, ale to rzeczy, które zdecydowanie powinny zejść na dalszy plan.

Estetyka nie jest najistotniejsza, ale wszyscy wiemy, że zarówno buty zimowe dla dziewczynki jak i te dla chłopca, nie powinny wyglądać byle jak. Większość dziewczynek wręcz uwielbia wszelkie odcienie różu, czerwieni i innych wyrazistych kolorów, a ponieważ zwykle taki design wcale nie podraża kosztu obuwia, to warto się na niego zdecydować. Dla dziewczynki takie buty będą atrakcyjne, ciekawe i chętniej sama będzie po nie sięgać, wychodząc z domu. Rozważyć można również modne, kontrastowe zdobienia w postaci choćby świecących serduszek, bądź wzorów z ulubionych bajek. Jeśli chodzi o buty dla chłopca – stonowane, ciemne kolory, a do tego praktyczne i wygodne zapinanie na rzepy w zupełności wystarczą.

Wybierając się zatem na zakupy pamiętajmy, że obuwie dziecięce, szczególnie w wersji zimowej musi być wykonane niezwykle starannie i z najlepszych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *