Jak dobrać ładne sztućce na uroczysty stół? Opinie specjalistów Gerlach

Jak wybrać sztućce – sprawdź

Uroczysty obiad czy kolacja we dwoje wymagają pięknej oprawy stołu. Dowiedz się jak dobrać ładne sztućce, które będą wygodne i trwałe.

Na co dzień zwykle nie zwracamy uwagi na to, jakimi sztućcami jemy – ważne by były po prostu wygodne i czyste. Bardzo często nie są nawet z jednego kompletu. Jednak, gdy przygotowujemy uroczysty posiłek – niezależnie czy dla większego grona, czy np. dla dwóch osób – to ważny jest każdy szczegół. Szkoda by było, gdyby cały czar chwili i podniosłą atmosferę popsuły rzucające się w oczy plamy i zacieki na sztućcach lub sztućce z różnych kompletów, prawda? Na takie okazje warto zaopatrzyć się w ładne sztućce, którymi z przyjemnością zjecie pyszny, odświętny posiłek. Komplet ładnych sztućców wykorzystacie nie tylko podczas świątecznych spotkań z rodziną, ale także na urodzinowym przyjęciu, romantycznej kolacji z okazji rocznicy ślubu, czy po prostu, gdy będziecie mieć ochotę zjeść bardziej uroczysty posiłek w gronie bliskich i przyjaciół. 

Czym kierować się wybierając ładne sztućce na stół? 

Ładne sztućce odznaczają się przede wszystkim wysoką jakością. Tylko trwałe materiały zapewniają estetyczny wygląd przez długi czas, mimo ich użytkowania. W przypadku sztućców najlepszą jakością odznaczają się sztućce srebrne, jednak wymagają one odpowiedniej pielęgnacji, nie nadają się do mycia w zmywarce i są dość kosztowne. Tańszą alternatywą, o równie wysokiej trwałości są sztućce ze stali nierdzewnej – warto wybrać model, które pokryte są chromem i niklem, co zwiększa ich odporność na zarysowanie. Dobrym wyborem będzie też klasyczne wzornictwo, które umożliwia zaaranżowanie ich z różnymi zestawami naczyń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *