Jak urządzić pokój dziecka z meblami Pinio Swing?

Urządzenie pokoju dziecka nigdy nie jest łatwe. Szczególnie, gdy planujemy zaprojektować wnętrze zupełnie od nowa. Jakie łóżko wybrać do pokoju malucha? Czy szafa będzie niezbędna, czy lepiej zdecydować się na komodę i otwarty regał? Jak znaleźć meble funkcjonalne, wytrzymałe, estetyczne i zapewniające pociechom maksymalne bezpieczeństwo podczas ich użytkowania? Jak to wszystko połączyć w jednych zakupach, bez konieczności zamawiania kilku rzeczy z różnych sklepów i korzystać z kilku marek?

Meble Pinio – wszystko w jednym miejscu!

Dobrym rozwiązaniem może być wybór jednego z wielu zestawów mebli, które są dostępne w sklepach internetowych, np. MiFili.pl. Dużą popularność zyskują meble Pinio, które oferują kompleksowe wyposażenie dziecięcych wnętrz. Decydując się na jedną markę otrzymujesz nie tylko dobrane wzorem i kolorem meble, ale także szerokie możliwości doboru mebli oraz lepszą cenę i jedną płatność za wysyłkę produktów.

Co warto wiedzieć o meblach Pinio?

  • Gwarancja jakości czyli wykonanie mebli z wysokiej klasy płyt MDF,
  • Bezspoinowe oklejenie płyt laminowanych, co poprawia ich trwałość i zwiększa odporność na wilgoć (a ta w pokojach dziecięcych może mieć, jak doskonale wiedzą rodzice, przeróżne pochodzenie),
  • Ciche systemy zamykania i gładko pracujące prowadnice, co ogranicza hałasy typowe dla trzaskania przez dzieci wszelkimi drzwiczkami. W meblach Pinio drzwiczki domykają się same, więc o tym problemie możesz śmiało zapomnieć,
  • Zwiększona stabilność i wytrzymałość – dla pełnego bezpieczeństwa pociechy.

 

Od czego zacząć urządzanie pokoju z meblami Pinio Swing?

Krok po kroku:

  • Zmierz całe wnętrze, które będzie przeznaczona na pokój dziecka tak, aby łatwiej dobrać do niego meble i nie martwić się tym, że coś się w środku nie zmieści.
  • Wyznacz w pokoju strefę do spania (tu znajdzie się łóżko), strefę do zabawy oraz do nauki (biurko, szafa, regał).
  • W kolekcjach mebli Pinio obejrzyj najpierw szafy i łóżka – to one stanowią centrum pokoju.
  • Szafa: musi być pojemna tak, by zmieścić w niej wszystko, co w pokoju malucha niezbędne. Warto rozważyć szafy dwudrzwiowe (do mniejszych pomieszczeń) lub trzydrzwiowe (idealne do pokoi większych). Projekty szaf Pinio cechują się takim wykonaniem i układem półek, by sprawdzić się w pokoju niemowlaka lub nastolatka, dlatego warto przyjrzeć im się uważnie.
  • Łóżko: w kolekcjach mebli Pinio są to przede wszystkim modele inspirowane stylistyką skandynawską. Pełne urokliwej prostoty, oparta na naturalnych, bukowych nóżkach i wyróżniające się opływowymi liniami. Co ważne: kupując łóżko dla niemowlaka, możesz dobrać do niego praktyczne barierkę zabezpieczającą dziecko przed przypadkowym wypadnięciem na podłogę. Minimalizm i funkcjonalność tak zaprojektowanego łóżka sprawdzą się doskonale do każdego rodzaju aranżacji.

Jeśli łóżko i szafa do pokoju dziecka są już wybrane, upewnij się raz jeszcze, czy zmieszczą się w pomieszczeniu i wylicz pozostałe miejsce. To właśnie w nim znajdzie się biurko (dla dzieci w wieku szkolnym), stolik do zabawy (dla młodszych) czy praktyczny regał, na którym maluch sam będzie mógł układać swoje zabawki.

Dla ucznia idealnie sprawdzi się biurko Swing – uniwersalna i niezwykle użyteczna propozycja z serii Pinio. Odpowiednia powierzchnia zagwarantuje dziecku dużo miejsca i swobody do nauki czy zabawy, a 3 szuflady pozwolą wygodnie schować kredki, bloki rysunkowe czy inne szkolne akcesoria.

Dopiero, gdy wybierzesz odpowiednie meble, możesz przystąpić do poszukiwania pozostałych elementów wystroju – typowo dekoracyjnych. Dzięki nim wnętrze będzie idealnie skomponowane i zamknie się w jednej całości, która będzie ze sobą współgrać nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także kolorystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *