Jakie miejsca warto wybrać na kolonie w górach dla dzieci?

Nastolatek w domu w czasie wakacji to spore wyzwanie dla każdego rodzica. Należy zapewnić mu możliwość odpoczynku od szkoły, ale w taki sposób, aby miał co wspominać, i efektywnie wykorzystał dwa miesiące wolnego. Kolonie w górach dla dzieci to absolutny klasyk – każdy powinien je przeżyć! Jakie miejsce wybrać dla swojego dziecka na taki obóz?

Miejsce blisko natury – dla ukojenia

Bardzo ważne jest, aby młodzież i dzieci w czasie wakacji odetchnęły nie tylko od obowiązku nauki, ale również od zgiełku miasta, czy codziennych problemów. Bardzo ważnym, a wręcz niezbędnym elementem takiego wyciszenia jest odseparowanie się od social mediów, zapomnienie na jakiś czas o istnieniu wirtualnej rzeczywistości. Zapewniając dziecku wystarczająco dużo bodźców zewnętrznych płynących z natury, można skłonić je do refleksji na temat piękna świata. Dużo lepiej jest chłonąć je całym sobą i obserwować na żywo, niż liczyć reakcje pod postami ze zdjęciem krajobrazu. Jeśli planujesz dla dziecka kolonie, obozy młodzieżowe w górach są rozwiązaniem w sam raz!

Dlaczego właśnie góry?

Polskie Tatry mają w sobie coś magicznego. Są potężne, piękne i wieczne, dlatego ich widok skłania do refleksji nad pięknem otaczającego świata i mocą natury. Potrafią też być niebezpieczne, dlatego trzeba mieć przed nimi respekt i nauczyć się funkcjonować na szlakach tak, aby nie ryzykować własnym zdrowiem. Kolonie w górach dla dzieci uczą podstawowych zachowań na trasach górskich – począwszy od spakowania niezbędnego ubioru i wyposażenia, przez trzymanie się zasad na szlakach, aż po umiejętności przetrwania w dziczy w razie potrzeby.

Obóz wędrowny – dlaczego jest dobrym wyborem dla nastolatków?

Młodzież ma w sobie mnóstwo energii, którą warto spożytkować poprzez zapewnienie jej odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Chodzenie po górach to spore wyzwanie dla nóg, które nie przywykły do pokonywania wzniesień – są więc świetnym sprawdzianem dla możliwości każdego uczestnika kolonii w górach. Obozy młodzieżowe wędrowne sprzyjają też kontemplacji – są idealne, aby w czasie zdobywania szczytów uświadomić sobie, jak ważne jest dbanie o przyrodę, oraz jaką rolę odgrywa człowiek w ekosystemie. Co ważne – nie trzeba tego uczyć nastolatków, dyktując im definicje. Samodzielnie dochodzą oni do takich wniosków, pokonując kolejne kilometry na trasach!

Jaki obóz wybrać?

Sprawdzając oferty firm organizujących obozy wędrowne dla dzieci i młodzieży, warto zwrócić uwagę na to, w jakich miejscach mają one zaplanowany nocny wypoczynek. Spanie w namiotach w lesie to fantastyczna przygoda dla nastolatków – warto, aby program kolonii to uwzględniał! Wybierz kolonie dla nastolatków w górach, ponieważ są one fantastycznym sprawdzianem dla ich sprawności fizycznej, ale też zmuszają do kontemplacji i pozwalają docenić potęgę natury. Twoje dziecko będzie miało z takiego obozu same wspaniałe wspomnienia z rówieśnikami, a Ty wiedząc, że jest pod dobrą opieką, będziesz spokojnie realizował swoje zobowiązania zawodowe lub wypoczywał w innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *