Lalki barbie – moda, historia, nowości

Barbie? Najsłynniejsza lalka na świecie! Nie ulega wątpliwości, że pojawienie się w sklepach pierwszych lalek Barbie zrewolucjonizowało rynek zabawek i chociaż miało to miejsce w 1959 roku, to do dziś żadnym innym seriom lalek nie udało się tej popularności pokonać. Od lat Barbie produkuje Mattel, a jego produkty, w tym tytułowa lalka są już ikonami kultury masowej na całym świecie.

Co warto wiedzieć o Barbie?

Pierwszą lalkę tego cyklu zaprojektowała Ruth Handler, wykorzystując do swojego pomysłu niemiecką lalkę Lilli. Wersja Handler była jednak o niebo piękniejsza i zdecydowanie lepiej dopracowana i pewnie dlatego, po debiucie na nowojorskich targach zabawek w 1959 – szybko podbiła światowe rynki. Ruth wraz z mężem Elliotem wciągnęła ją na stałą listę zabawek swojej marki – przedsiębiorstwa Mattel.

Dziś lalki i akcesoria Barbie można kupić w sklepach na całym świecie. W Polsce, bardzo dużą kolekcję posiada https://www.kimland.pl/lalki-i-akcesoria/barbie , sklep, w którym poza kultowymi wzorami lalek, można znaleźć również domki do zabawy, wesołe miasteczka, kampery Barbie, zestawy tematyczne jak z wanną, ze zwierzątkami, z akcesoriami SPA, czy z Barbie w roli nauczycieli, trenerki piłki nożnej, opiekunki do dzieci, modelki itd. Od lat wokół historii tworzonej przy Barbie i jej przyjaciołach buduje się mnóstwo atrakcyjnych dla dzieci fabuł, które urozmaicają zabawę i pozwalają wciąż na nowe odkrywać świat Barbie.

Na przestrzeni lat wiele się zmieniło, a lalka Barbie wciąż podąża za modą, aktualnościami, trendami. Jej przyjaciółki i koledzy stają się swojego rodzaju ikonami zmian w świecie, sięgając do spraw aktualnych, bajkowych, ale i pracy, podróży, odkrywania świata. To wszystko sprawia, że zainteresowanie corocznymi, nowymi modelami lalki i zestawami zabaw jest cały czas na niezwykle wysokim poziomie.

Fani tworzą nawet własne kolekcje lalek, trzymając je na półkach i ciesząc się widokiem setek, a może i tysięcy egzemplarzy, które dla wielu pasjonatów mają wartość kolekcjonerską.

W internecie można również oglądać filmy z Barbie, bajki, a nawet sięgać do gier opartych na jej przygodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *