Najlepsze zabawki kreatywne dla 4-latków

Rodzice coraz rozważniej wybierają zabawki dla swoich pociech. Na liście bestsellerów na próżno szukać głośnych i piszczących gadżetów, które oprócz poziomu decybeli w żaden sposób nie wypływały na rozwój dziecka. Dużo większą popularnością cieszą się teraz zabawki kreatywne, które oprócz rozrywki, rozwijają też kreatywność i wyobraźnię, a do tego uczą przedsiębiorczości i zaradności. Twój 4-latek ma niedługo urodziny i chciałabyś kupić mu coś, co ma walor edukacyjny? Nie wiesz co wybrać? Poniżej przedstawiamy 3 gadżety, które na pewno pozwolą Ci wkupić się w łaski 4-latków!

Piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny to nic innego jak mieszanka nietoksycznego piasku i polimeru, dzięki czemu całość się nie rozsypuje. Ta plastyczna, przyjemna w dotyku masa nie tylko doskonale wpływa na zdolności manualne, ale ma też właściwości terapeutyczne – pozwala dziecku zrelaksować się i zredukować stres. Zastanawiasz się jak można wykorzystać piasek kinetyczny w zabawie? Oprócz tradycyjnych i dobrze znanych z piaskownicy babek, nadaje się on do budowanie bardziej skomplikowanych konstrukcji – tuneli, zamków, domów, a nawet zwierzątek czy postaci z bajek. Dodatkowo możesz wykorzystać go do wspólnej zabawy z dzieckiem. Twoja pociecha z pewnością chętnie poszuka ukrytych przez Ciebie skarbów: kulek, kasztanów czy żołędzi. Bez problemu możesz użyć piasku do nauki krojenia, wykorzystując ulepione przez Was wcześniej piaskowe chleby czy ciasta. Gadżet nada się też do ćwiczeń w pisaniu – w końcu nic tak dobrze nie poprawia motoryki ręki jak ćwiczenia praktyczne!

Zestaw Lego

Klocki, których nie trzeba przedstawiać – od kilku dekad uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli! Zawsze wydawało Ci się, że Lego to dobry prezent dla nieco starszych pociech? Nic bardziej mylnego! W sklepach, np. w https://salonklockow.pl/pl/c/LEGO-CLASSIC/69 znajdziesz już zestawy dedykowane 4-latkom. Najpopularniejsza bez wątpienia jest kolekcja Classic. Znajdujące się w niej zestawy charakteryzują duże i kolorowe elementy, które nie tylko wpływają na kreatywność i wyobraźnię Twojego dziecka, ale też poprawiają zdolności ruchowe rąk i zachęcają do rozwijania zdolności technicznych i plastycznych.

Gry planszowe

Ostatnio gry planszowe znowu są na topie. I bardzo dobrze, bo to nie tylko świetna forma rozrywki (głównie rodzinnej), ale też okazja do nauki, np. kolorów, nazw miast, zwierząt czy podstawowych działań matematycznych. Obawiasz się, że planszówki mogą być za trudne dla Twojego 4-latka? Bez obaw! W sklepach znajdziesz wiele gier, które dedykowane są najmłodszym. Do najchętniej kupowanych należy m.in. gra „Sadzimy las”, z której Twoja pociecha dowie się wiele pożytecznych informacji na temat fauny i flory w lesie, ale będzie miała też możliwość dotknięcia prawdziwego ziarenka drzewa (w zestawie znajduje się koperta z ich niewielką ilością). Oprócz „Sadzimy las” na Twoją uwagę zasługuje też układanka „Zwierzak na zwierzaku”, „Ciasteczkowy potwór” czy „Nogi stonogi”, które świetnie nadadzą się do wspólnej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *