Tapety ścienne do pokoju dziecka – jak je wybrać?

Coraz więcej rodziców decyduje się na wykorzystanie w dziecięcym pokoju tapet.

To praktyczne i rozsądne rozwiązanie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę bogaty wybór tapet dostępnych obecnie w sklepach.

Pozostaje tylko zdecydować, które z nich najlepiej sprawdzą się w pokoju naszego malucha.

Czym powinniśmy się przy tym kierować?

Nie da się ukryć, że małe dzieci często mają tendencję do brudzenia ścian. Warto więc zdecydować się na zmywalne tapety ścienne, które łatwo doprowadzić do porządku. Wystarczy użyć wilgotnej szmatki, z pomocą której łatwo usuniemy większość zabrudzeń.

Tapety zmywalne zwykle wykonane są z grubszego materiału, który jest odporny nie tylko na plamy, ale i na uszkodzenia mechaniczne.

Inne rozwiązanie to zakup niedrogiej papierowej tapety, którą w razie potrzeby można szybko i bezproblemowo wymienić na nową. W takim przypadku plamy i zarysowania pojawiające się na tapecie nie będą dla Ciebie aż tak bolesne. Wystarczy przygotować się na to, że raz na kilkanaście miesięcy konieczna będzie wymiana całej tapety.

Oprócz odciążenia naszego portfela, takie rozwiązanie pozwoli nam także na dostosowywanie wystroju do zmieniających się upodobań malucha.

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru wzoru. W tym względzie z pewnością same dzieci będą miały bardzo dużo do powiedzenia, warto więc uwzględnić ich zdanie.

Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że dziecięce gusta potrafią zmieniać się bardzo szybko. Postaraj się więc delikatnie odwieść malucha od zakupu tapety ozdobionej wizerunkami bohaterów bajki, która obecnie jest na topie.

Wybierając bardziej uniwersalny wzór, unikniesz ryzyka, że po miesiącu czy dwóch mały lokator dojdzie do wniosku, że tapeta w jego pokoju już mu się nie podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *