Pokój dziecka: karnisze czy firanki na stare żabki? Bezpieczny pokój dziecka

Urządzając pokój dla dziecka należy gruntownie przemyśleć każdy jego aspekt – musi być nie tylko ładny, ale również przy tym funkcjonalny i co najważniejsze bezpieczny dla pociechy.

Do ocieplenia wnętrza pokoju w niedrogi i prosty sposób najlepiej posłuży odpowiednia aranżacja okien.

Do wyboru mamy szeroki zakres możliwości: rolety, drewniane żaluzje, firanki oraz zasłony – te ostatnie fantazyjnie upięte mogą stanowić prawdziwą dekorację pomieszczenia. Kolorowe firany w ciekawe wzory sprawią, że pokój stanie się bardziej przytulny i przyjazny malcowi. Jednak należy rozważyć, jakie karnisze zawiesimy nad oknem.

Ogółem mamy dwa rodzaje karniszy do wyboru: tradycyjne karnisze złożone z szyny sufitowej wraz z klasycznymi żabkami albo karnisze wykonane z drążków, kółek zakończonych klamerkami lub agrafkami.

W pokoju dziecięcym lepiej sprawdzi się ten drugi typ – jest o wiele bardziej dekoracyjny i atrakcyjny, przy tym bardziej funkcjonalny, nawet małe dziecko poradzi sobie z odsłanianiem firanki! W sklepach znajdziemy bogatą ofertę takich karniszy: do wyboru mamy plastikowe, metalowe, drewniane, apartamentowe i sznurkowe.

Do pokoju malucha wybierzmy karnisz z nietuzinkowym designem, w ciepłym kolorze.

Jeżeli urządzamy pokój dla niesfornego kilkulatka, dobrym rozwiązaniem jest karnisz bezżabkowy – nie istnieje przy nim ryzyko zerwania firanki czy zasłonki przez malca. Minusem tego rodzaju karniszy jest konieczność zakupu specjalnych firanek z tunelem lub własnoręczne przerabianie klasycznych.

Ponadto przy ciężkich tkaninach mogą pojawiać się pewne problemy z przesuwaniem zasłon. Z drugiej strony karnisz taki dodaje lekkości wnętrzu, tak pożądanego w dziecięcym pokoiku.

W pokoju dziecięcym należy też zadbać o prawidłową wilgotność powietrza. Pomocnym urządzeniem w razie występowania wilgoci okaże się osuszacz powietrza taki np. jak ten ze strony https://www.norwit.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *