Lampa w pokoju dziecka – dobierz z głową

Oświetlenie w dziecięcym pokoiku jest tak samo istotne jak kolory, funkcjonalne meble i ich odpowiednie ustawienie. To na rodzicach spoczywa obowiązek zadbania, by pokój dziecka był nie tylko ładny, ale również funkcjonalny i wygodny

– warunkiem koniecznym jest, żeby był on jasny i pogodny.

Absolutnym minimum jest górne światło: żyrandol. Daje ono równomiernie rozproszone i jasne światło: zwróćmy uwagę, żeby jego barwa i intensywność była jak najbardziej zbliżona do naturalnego oświetlenia. Jednak najczęściej pojedyncze źródło światła jest niewystarczające i należy uzupełniać go lampami i np kinkietami.

Punktowe oświetlenie zainstalujmy w miejscach szczególnej aktywności malucha, m.in. w jego wszystkich ulubionych miejscach zabaw.

Należy przy tym pamiętać, żeby oświetlenie boczne nie było skierowane wprost w oczy dziecka, by go nie oślepiało i nie męczyło wzroku. Obowiązkowym miejscem, gdzie musi stać lampka jest również biurko.

To właśnie przy nim nasza pociecha będzie odrabiać lekcje i pracować, dlatego wybierzmy wraz z nim odpowiednią lampkę biurkową. Pamiętajmy przy tym, by ustawić ją po lewej stronie w przypadku osób praworęcznych, a po prawej, gdy nasze dziecko woli pisać lewą ręką. Dzięki temu nie będzie ono zasłaniało sobie światła z lampki.

Maluch, który wciąż obawia się ciemności będzie zadowolony z lampki nocnej ustawionej w pobliżu łóżka. Idealna w tym przypadku będzie lampka o słabym natężeniu światła, delikatnie rozpraszająca ciemność w pomieszczeniu i nie wpływająca na jakość snu. Aby malcowi było dodatkowo raźniej w nocy dobierzmy lampkę nocną w kształcie zabawnego zwierzątka lub ulubionej postaci z bajek.

Tak rozjaśnione wnętrze będzie przyjazne dla naszego dziecka!

Autor: Joanna W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *