Ubranka dla niemowląt – z jakich tkanin?

Niemowlęta są niezwykle delikatne, dlatego tkaniny wykorzystywane do produkcji ich ubranek powinny być bardzo precyzyjnie dobierane.

Rodzice muszą dbać o to, by ubierać swoje pociechy tylko w taką odzież, która jest miękka, nie powoduje podrażnień ani nie uciska skóry. Jednocześnie, powinny to być tkaniny, które pozwalają na dopływ powietrza do skóry.

Dlatego zaleca się, aby ubranka dla najmłodszych były szyte z naturalnych materiałów.

Jakie materiały na ubranka dla dzieci?

 

Dobrze sprawdzają się ubranka z bawełny, flaneli i sztruksu.
Oprócz tego, istnieją też mieszanki bawełny z wełną, które są mięciutkie i bardzo wygodne. Jednak powinniśmy pamiętać, że kupując malcowi odzież wykonaną z wełny, musimy sprawdzić, czy przypadkiem nie jest ona drapiąca. Najlepiej wybierać tę odzież, do której produkcji wykorzystano gładkie rodzaje włóczki i zmieszano ją z innym, naturalnym materiałem.

 

Ubranka dla niemowląt mogą być również wytwarzane z jedwabiu, jednak spotykamy je w sklepach nieco rzadziej. Jedwab jest miękki i przyjemny w dotyku. Jako naturalna tkanina, nie ogranicza dopływu powietrza do skóry, a dodatkowo, w dużym stopniu reguluje temperaturę ciała.

Niemniej jednak, powinniśmy pamiętać, że poza samą tkaniną, duże znaczenie ma również krój ubranka.

Zdecydowanie najlepsza dla maluszka jest ta odzież, która pozbawiona jest szwów. Jeśli jednak istnieją, to warto zwrócić uwagę na to, czy są rozsądnie rozmieszczone. Np. na śpioszkach lepiej, żeby znajdowały się przy stopach, niż na plecach, ponieważ niemowlęta leżą i mogłoby to być dla nich niekomfortowe.

Poza tym, powinniśmy także pamiętać o precyzyjnym doborze rozmiaru ciuszków do potrzeb dziecka tak, żeby nie były one zbyt opięte, ale jednocześnie, aby nie były zbyt szerokie i nie podwijały się w trakcie ruchu.

Autor: Sonia S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *