Wiosenny spacer

Wiosna to piękny czas, kiedy wszystko rozkwita i budzi się do życia. Ty ze swoim maluszkiem zaczynacie wychodzić z domu na pierwsze wiosenne spacery. Jedynym problemem jest to, jak odpowiednio ubrać dziecko. Wiosenne słońce oraz wiatr bywają zdradliwe, a Twoje dziecko nie powie Ci, czy jest mu odpowiednio ciepło czy nie.

Sprawdzony sposób to ubieranie „na cebulkę”. Wtedy w razie chłodniejszego wiatru możesz dziecku założyć jeszcze coś dodatkowego, a gdy zrobi się cieplej – zdjąć. Jest to czasochłonna metoda, której dzieci nie lubią, jednak dzięki niej masz pewność, że Twoje maleństwo nie zachoruje.

Na gołe ciało niemowlaczka nałóż dopasowane do niego bawełniane body. W zależności od tego jaki rodzaj bodów nałożymy dziecku, możemy kolejne nałożyć śpioszki lub pajacyka.
Pajacyk jest o tyle lepszym rozwiązaniem, ponieważ znacznie szybciej się go zakłada, oraz jest wygodny dla Twojego dziecka. Pamiętaj by przy takiej metodzie ubierania jego ubranka były wygodne, by mógł się ruszać. Brak ruchu u dziecka wywołuje krzyk, co nie jest wskazane przy ubieraniu go. Pamiętaj – jeżeli pajacyk nie ma zakrytych stópek, nałóż ciepłe skarpetki maluszkowi, by jego nóżki nie zmarzły.

Jeżeli na dworze nie jest wystarczająco ciepło, watro założyć dziecku kolejną warstwę, którą może być cienki sweterek, bluzka na długi rękaw czy bluza. Bluzy z kapturem nie są wygodne, jeżeli Twoje dziecko w większości przyjmuję pozycję leżącą.

Na wiosennym spacerze powinniśmy być ostrożni, trzeba przewidywać ciągłe zmiany pogody oraz zaopatrzyć dziecko w kolejną warstwę cieplejszego ubioru. Dobrym pomysłem jest ciepła bluza np. z polaru.

Główka Twojego dziecka najszybciej oddaje jego ciepło, więc musimy ją zaopatrzyć w ciepłą czapeczkę najlepiej wiązaną pod szyją, aby dziecko nie mogło jej zdjąć. Czapka powinna zakrywać w całości jego małe uszy. Małe rączki również warto okryć, nakładając jednopalcowe rękawiczki z polaru czy grubszej bawełny.
Niemowlęta, które w czasie spaceru podróżują w głębokich wózkach najlepiej ubierać w kombinezony jednoczęściowe. Jest to dobry sposób na zakrycie dziecka przed zimnym wiatrem. Jeżeli dziecko jest już większe możemy kombinezon zastąpić kurtką. Powinna być ona troszkę większa, aby zmieściła pod nią kilka warstw ubrań, które dziecko ma na sobie.

Gdy dziecko ma na sobie kurtkę możemy założyć mu ciepłe spodenki, będzie czuł się wygodniej. W taki sposób dajemy mu więcej swobody na ruch.Oczywiście pod spodenkami powinny być rajstopki, jeżeli dziecko nie ma założonego pajacyka. Spodnie na szelkach to dobre rozwiązanie, chronią one przed zagięciem koszulek, nie wychodzą one spod ogrodniczek. Kiedy Twoje dziecko nie stawia samodzielnie kroków wystarczy, że założysz mu ciepłe materiałowe buciki z twardszą podeszwą.

Sprawdzaj, czy dziecko nie jest przegrzane. Sprawdzając czy kark dziecka jest ciepły zauważymy, czy nasze dziecko jest przegrzane czy nie. Jeżeli jego kark jest ciepły – musimy zdjąć mu jedną warstwę ubranka. Nie wolno dopuścić, by leżące w wózku maleństwo spociło się. Pod żadnym pozorem nie zdejmuj dziecku czapki z głowy.

Lencia.pl to sklep internetowy, na którym znajdą Państwo ubranka dla niemowląt – wszystko dla Twojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *