Wybór plecaka

Wybór odpowiedniego plecaka dla dziecka wcale nie jest prosty o czym świetnie wiedzą rodzice. Zderzają się ze sobą dwie opcje – moda i funkcjonalność, które nie zawsze idą ze sobą w parze, co pociąga za sobą niepotrzebne scysje i zmusza obie strony do zawierania kompromisów.

Żeby w przebogatej ofercie rozmaitych sklepów znaleźć zarówno modny jak i funkcjonalny plecak do szkoły trzeba się naprawdę porządnie naszukać. Przybory do szkoły z najpopularniejszymi w danym roku nadrukami z idolami dzieci i młodzieży krzyczą z każdej sklepowej półki, ale większość z nich nie spełnia wymogów zdrowotnych, a noszenie przez dziecko plecaka źle wyprofilowanego może skutkować późniejszymi wadami postawy dlatego jest to przedmiot, który trzeba wybierać ze szczególnym namysłem.

Dzieci sugerują się wyłącznie wyglądem rzeczy, które mają użytkować i bardzo ciężko jest rodzicowi przekonać je do zakupu czegoś nie koniecznie z ich ulubionym bohaterem lub wzorem, a funkcjonalnego i zwyczajnie wygodnego.

Plecak szkolny jest podstawowym wyposażeniem każdego ucznia i co ważne, użytkowanym przez niego większość roku w dodatku praktycznie codziennie. Nie wolno zatem ulegać emocjom podczas zakupu tylko przede wszystkim zwracać uwagę na jakość wykonania, zastosowane materiały, jak najmniejszą wagę, jak najlepiej wyprofilowanie oraz regulowane szelki i usztywnione plecy. To oczywiście nie wszystko czym należy się kierować przy zakupie. Bardzo przydatne są odblaskowe elementy, a najnowocześniejsze plecaki dodatkowo są wyposażone w specjalne kieszenie na smartfona i laptop. Im więcej przegród w plecaku tym łatwiej dziecku będzie w nim posegregować poszczególne przedmioty.

Większe plecaki mogą być wyposażone w kółka nadające im wyglądu tradycyjnych walizek i taką też funkcję mogą pełnić chociażby w okresie wakacyjnym. Dobry plecak szkolny jest wykonany z materiału wodoodpornego i nie waży więcej niż 1 – 1,3 kilograma.

Praktyczny plecak sprawdzi się nie tylko w szkole, ale też na treningu, albo podczas pieszej wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *