Zabawki edukacyjne dla dzieci

Wydawać by się mogło że niemowlę w ogóle nie potrzebuje zabawek, bo tak właściwie to większość czasu przesypia. Błąd. Już takiego małego człowieka można czymś zainteresować.

Z jednej strony chciałbyś aby Twoje dziecko miało mnóstwo zabawek z drugiej zastanawiasz się co właściwie może się przydać. Poniżej spróbujemy Ci pomóc wybrać wartościowe zabawki dla niemowlaczka, a warto zwrócić uwagę na zabawki edukacyjne.

Nawet niespełna miesięczny maluch zainteresuje się wiszącą nad łóżeczkiem karuzelą z pozytywka i zabawkami w kontrastowych barwach, które przesuwając się w rytm kołysanki zainteresują i uspokoją maluszka. Bardzo szybko nasz bohater zacznie odkrywać otaczający go świat i tak powoli nauczy się do czego służą rączki, a tu już mamy pole do popisu dla wszelkiego rodzaju grzechotek, maskotek, przytulanek, które pomogą maluszkowi usprawnić uchwyt, przekładać z rączki do rączki i oczywiście poznawać nowe smaki choć nam grzechotka niekoniecznie wydaje się smaczna. Taki już urok małego szkraba, że świat poznaje buzią, a kiedy zaczną go swędzieć dziąsełka warto sięgnąć po kolorowe gryzaki, które ukoją ból i zainteresują maluszka.

Z zabawek edukacyjnych polecam matę dla niemowląt, która zwykle posiada kilka różnych zabawek- pałąk z maskotkami, lusterko, szeleszczące i piszczące elementy -jednym słowem wszystko co przyda się by rozwijać zmysły malucha, a przy okazji to niezłe pole dla pierwszych „manewrów obrotowych”.

To co zainteresuje małego odkrywcę to również zabawki edukacyjne, które wydają dźwięki, a tu na początek polecam miękka książeczkę, którą można pogryźć, a kolorowe obrazki i tzw. piszczki zaciekawią niemowlę. Klasyczną zabawką edukacyjną dla trochę starszego niemowlaka jest pojemnik z otworami do których należy wkładać odpowiadające otworom klocki znajdujące się w środku.

W ulepszonej wersji jak np. garnuszek na klocuszek można usłyszeć wesołą piosenkę. Warto dla starszego dziecka kupić pierwsze klocki, na początek mogą być z materiału lub gąbki bądź takie o zaokrąglonych kantach. To od dawna sprawdzona zabawka edukacyjna, bo można z klocków budować wieżę, pociąg, dom jednym słowem wszystko co przyjdzie szkrabowi do głowy .

Zabawek dla dzieci wszędzie pełno można obecnie zgubić się między półkami w sklepach dla dzieci pamiętajmy jednak, ze dobra zabawka to taka która będzie dostosowana do wieku maluszka więc będzie wiedział co z nią zrobić. A poza tym nie ma takiej zabawki, która zastąpiłaby porządną zabawę z rodzicami chociażby przy walce na poduszki.

 

A.Talik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *