Zabawy na przyjęcie urodzinowe dziecka

Dzieci uwielbiają zabawę, poza jedzeniem i spaniem to właśnie zabawa wypełnia im czas. Jest to zupełnie naturalny odruch szczególnie u dzieci do 10 – 12 roku życia.

Wszechobecne place zabaw, zabawki w sklepach, pełne ich sale w przedszkolach i żłobkach, to wszystko sprawia, iż zorganizowanie w domu przyjęcia urodzinowego stanowi dla rodziców swego rodzaju wyzwanie.

Nie łatwo jest przygotować przyjęcie urodzinowe tak, by dziecko było autentycznie zaskoczone i zafascynowane wydarzeniem dlatego trzeba się do niego dobrze przygotować.

Przede wszystkim ważny jest odpowiedni dobór gości. Poza rodziną w zabawie powinni uczestniczyć koledzy i koleżanki najbardziej lubiani przez solenizanta dlatego dobrze, by rodzice mieli orientację w tej kwestii i wiedzieli czyja obecność ucieszy dziecko najbardziej.

Drugim ważnym etapem jest stosowne do okazji udekorowanie pomieszczenia przeznaczonego na przyjęcie. Mogą to być np. balony z postaciami z ulubionych bajek, papierowe czapeczki dla wszystkich gości, serpentyny i konfetti. Do tego girlandy z imieniem dziecka, datą urodzin i osiąganym właśnie wiekiem. Nie zawadzi też przygotowanie drobnych, niedrogich akcesoriów w postaci chociażby masek, by przekształcić zwykłe przyjęcie urodzinowe w bal przebierańców.

Niezwykle oryginalnym pomysłem są piniaty – wywodząca się z krajów latynoskich zabawa polegająca na rozbijaniu papierowych form, które są wypełnione zazwyczaj słodyczami, a uczestnicy rywalizują kto nazbiera najwięcej. Piniata urodzinowa nie może być zawieszona za wysoko, tak by dzieci bez problemu jej dosięgły, a do rozbijania formy używa się specjalnego kijka. Jest to zabawa wywołująca dużo śmiechu i ekscytacji, a duży wybór kształtów piant zarówno dla dziewczynek jak i chłopców sprawia, że z łatwością dobierze się ulubioną tematykę solenizanta. Pomysł jest o tyle ciekawy, że nie zawsze muszą w środku pianty być ukryte słodycze. Można je zastąpić jakimiś drobiazgami, choćby niewielkimi zabawkami wykonanymi z papieru bądź plastiku. Dla podniesienia emocji uczestnikom można też zasłonić oczy opaskami, co znacząco utrudni i przeciągnie czas rozbijania form.

Tego typu atrakcje podczas przyjęcia urodzinowego nie tylko wprowadzają uczestników w doskonały humor, ale też nie nadwyrężają znacząco budżetu organizatora uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *