Pierwsza noc bez dziecka

blog

Pierwsza noc bez dziecka

Rodzicielstwo to czas kiedy wiele rzeczy przeżywa się po raz pierwszy, podobnie jak nasze dziecko. Przeżywa się pierwsze kroki, słowo, samodzielny posiłek, ale i gorączkę, ząb i upadek z roweru. To, co jednak jest naprawdę dużym przeżyciem to pierwsza noc bez dziecka.

Świadomość, że dziecka nie ma w domu, że nie trzeba do niego w nocy wstawać, z jednej strony uskrzydla, z drugiej czasami, o ironio, nie daje zasnąć. Ta noc może nastąpić w różnym momencie, czasami już pierwszym roku życia, czasami dopiero w czwartym. Nie wszyscy rodzice mają komu powierzyć dziecko na noc, nie wszyscy zresztą chcą się z maluchem rozstawać, nawet przy założeniu, że zostanie z nim babcia.

Jednak czas biegnie i takie nocowanie u babci, która mieszka w tym samym mieście jest naturalną koleją rzeczy. Warto jednak, zanim zostawi się dziecko u babci, najpierw z nim porozmawiać i przygotować go, że nie będzie spało w swoim łóżeczku.

Dzieci potrzebują poczucia bezpieczeństwa związanego między innymi z tym, że znają otoczenie w którym się znajdują. I nawet najukochańsza babcia nic nie poradzi, gdy maluch obudzi się przerażony i zdezorientowany, gdzie jest. Dziecko należy przygotować psychicznie ale i fizycznie pakując mu jego piżamkę, szczoteczkę do zębów, ulubioną maskotkę a nawet poduszkę.

Wtedy łatwiej będzie zasnąć i rano dojść do siebie z pyszczkiem ukochanego misia koło nosa.

 

Autor: Roma

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: