Otrzymujemy zaproszenia ślubne – ale czy na wesele wypada zabrać małe dziecko?

0

Opinie na temat tego, czy małe dzieci powinno brać się na wesela czy też nie są podzielone.

Kiedy rodzice kilkulatka otrzymują zaproszenia ślubne i wiedzą, że nie bardzo mogą odmówić pójścia na przyjęcie, czy też po prostu chcą na nie pójść, powstaje problem co zrobić ze swoją pociechą?

Trudno jest tutaj jednoznacznie stwierdzić, jakie rozwiązanie jest dobre dla wszystkich. Na początek warto określić, czy zaproszenia ślubne są skierowane tylko do osób dorosłych czy również do dzieci. Bywa tak, że państwo młodzi nie życzą sobie zabierania maluchów na wesele. Jest to jeden z czynników od którego uzależniona jest nasza decyzja.

Jeśli państwo młodzi pozostawiają nam wolną rękę w tej kwestii, możemy rozważyć wszelkie za i przeciw.


Istotnym kryterium jest niewątpliwie wiek naszego dziecka.

 

Dla trzy-, czterolatka warunki panujące podczas weselnej imprezy raczej nie są korzystne. Przede wszystkim zalicza się do nich bardzo duży hałas, jak też przyśpiewki nieprzeznaczone dla uszu dziecka. Nie na każdym weselu się to pojawia, dlatego też warto wcześniej zapytać o formę przyjęcia. Ponadto na weselu podawane są raczej dania nieprzystosowane do delikatnych przewodów pokarmowych dzieci, a dodatkową pokusę stanowią słodkie ciasta.

Bardzo ważną sprawą jest też fakt, że sami zbytnio się na takim weselu nie pobawimy i nie rozluźnimy, jeśli cały czas będziemy musieli zajmować się swoją pociechą.

Coraz częściej jednak państwo młodzi organizują przyjęcie tak, by dzieci miały zapewnioną opiekę.

 

Musimy mieć też na uwadze innych gości, którzy zwykle nie są do końca zachwyceni obecnością małych dzieci plączących się po parkiecie. Dla samych dzieci zresztą pójście na wesele zwykle nie jest zbyt atrakcyjną perspektywą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *