Aparat ortodontyczny na zęby dla dzieci

Zapewne każdy człowiek chciałby cieszyć się zdrowymi, równymi zębami, które pozwalają pięknie się uśmiechać.

Niestety, nie u wszystkich uzębienie rozwija się prawidłowo. Z różnych przyczyn zęby mogą wyrastać nierówno, a zaniedbania na etapie dzieciństwa sprawiają, że w dorosłym życiu trudniej jest uzyskać idealne efekty prostowania.

Dlatego też zaleca się używać aparatów ortodontycznych już u dzieci w wieku szkolnym, kiedy zęby znajdują się jeszcze w fazie ostatecznego kształtowania. W tym czasie łatwiej jest zmienić ich ustawienie, więc rezultaty działania aparatu są lepiej widoczne i da się je uzyskać w krótszym czasie.

Postęp w dziedzinie ortodoncji pozwala nie tylko otrzymywać wręcz perfekcyjne efekty, ale też umożliwia zachowanie stuprocentowego komfortu noszenia aparatu. Jedną z najlepszych opcji dla tych, którym szczególnie zależy na wygodzie jest aparat lingwalny, czyli językowy. Wyróżnia się on sposobem mocowania, ponieważ jako jedyny umieszczany jest od wewnętrznej strony zębów, dzięki czemu pozostaje niewidoczny nawet przy szerokim uśmiechu. Jest to rozwiązanie rewelacyjne dla pacjentów, którzy mają jakiekolwiek kompleksy związane z noszeniem aparatu lub po prostu wolą, żeby proces niwelowania wady zgryzu pozostał ich prywatna sprawą. To też najlepszy wybór dla dzieci, które nie są w stanie zaakceptować potrzeby noszenia aparatu korygującego.

Warto zaznaczyć, że aparat lingwalny jest wykonywany na indywidualne zamówienie, co oznacza, że w pełni dostosowuje się go do kształtu uzębienia pacjenta. Dla uzyskania maksymalnej precyzji, do wykonania aparatu używa się trójwymiarowych modeli i technologii cyfrowej pozwalającej na zaplanowanie całego leczenia. Spersonalizowany aparat jest wygodniejszy w noszeniu, a w dodatku sprawia, że utrzymanie higieny jamy ustnej jest mniej skomplikowane niż przy innych modelach. Dokładnie określone etapy leczenia pozwalają natomiast na bieżąco oceniać postępy i wprowadzać ewentualne zmiany, które umożliwią szybsze osiągnięcie ustalonych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *