Atesty na ubrankach

Rynek zarówno artykułów spożywczych, jak i wszelkiego rodzaju innych produktów dla dzieci, w tym odzieży, nierozerwalnie wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymogów.

Oznaczeń jednak jest mnóstwo i niejednokrotnie rodzice nie mają zielonego pojęcia, co i które z nich oznacza.

Jakość ubranek dla najmłodszych

Choć ubranka dla dzieci wydają się być tworzone z tych samych materiałów, co ubrania dla młodzieży i dorosłych, to jednak wymogi, co do zastosowanych materiałów oraz certyfikatów bądź atestów, które muszą posiadać są zgoła odmienne. Przede wszystkim to znacznie więcej wymogów pod względem bezpieczeństwa, które muszą spełniać ubranka dla nowonarodzonych i najmłodszych. Pod uwagę brać należy, bowiem, że skóra dziecka jest wymagająca, ze względu na swoją wrażliwość. Z drugiej strony znaczącym wymaganiem, jest także charakter malucha, który od narodzin przez długie lata, nie pozwala mu pozostawać w bezruchu. Na efekt finalny, który ma spełniać nie tylko oczekiwania rodziców, ale przede wszystkim zapewniać komfort najmłodszym, wpływa więc zarówno jakość stosowanych materiałów, jak i wykonanie, ponieważ dziecięca odzież ma nie tylko nie uczulać, ale i nie krępować ruchów oraz utrzymywać się na swoim miejscu podczas zabaw i tym podobnych.

Certyfikaty odzieży

Jednym z certyfikatów, który możemy znaleźć na odzieży dziecięcej jest Certyfikat Öko-Tex Standard 100. Znak ten nadawany jest przez członków Międzynarodowego Stowarzyszenia na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych Öko-Tex. Jeśli znajdujemy to oznaczenie możemy być pewni, że tekstylia nie zawierają substancji rakotwórczych, barwników azotowych i substancji przyczyniających się do powstawania jakichkolwiek alergii. Ponadto oznacza to, iż możemy być spokojni, że w ubrankach nie znajdują się żadne pestycydy, formaldehydy oraz metale ciężkie. Oznakowanie to możemy znaleźć również na pościeli i zabawkach pluszowych.

Bezpieczeństwo dla najmłodszych

Wydawać by się mogło, że pojawia się wątpliwość, gdzie zatem wybierać i kupować ubranka niemowlęce, które będą spełniać tego typu wymagania. Zaufać z powodzeniem można odzieży dziecięcej, którą oferuje sklep internetowy z ubraniami dla niemowląt Kiddostate.pl. Gwarancja, zarówno precyzji i jakości wykonania, jak i jakości zastosowanych materiałów. Wolnych od wszelkiego rodzaju niebezpiecznych substancji, które zagrażają zdrowiu maluchów. Jeśli mamy okazję wybierać produkty oznaczone certyfikatami i atestami, z pewnością na takim wyborze nie zawiedziemy się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *