Audiobooki dla dzieci – sposób na zajęcie malucha

Dla rozwoju każdego dziecka ważne jest, aby codziennie mu czytać (choć trochę!, to naprawdę działa na umysł każdego szkraba).

Sprzyja to szybszemu przyswajaniu słownictwa, rozwojowi intelektualnemu i koncentracji uwagi.

Ponadto czytanie dziecku zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, wspierając prawidłowy rozwój psychiczny i społeczny. Książki wspaniale uzupełniają metody wychowawcze rodziców.

Jednym ze sposobów obcowania dziecka kilkuletniego z książką, które nie opanowało jeszcze trudnej sztuki czytania, jest korzystanie z audiobooków.

Są to książki w zapisie MP3 lub CD/DVD, które czytają lektorzy. Korzyści z odsłuchiwania audiobooków to nie tylko poznawanie lektur i baśni – niewątpliwą ich zaletą jest także fakt, że lektor odznacza się poprawną wymową, odpowiednim akcentowaniem i doskonałą dykcją, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi mowy u dziecka.

Często lektorami są znani i lubiani przez dzieci aktorzy telewizyjni i teatralni. Są one o wiele tańsze od tradycyjnych książek w formie papierowej, można je także w wygodny sposób używać podczas podróży – nie zajmują one dużo miejsca.

Audiobooki dla dzieci to świetne rozwiązanie, gdy rodzice nie mają wystarczająco dużo czasu na czytanie książek swym latoroślom. Ponadto dają one dzieciom możliwość wielokrotnego odsłuchiwania ulubionych fragmentów czytanej powieści. Na rynku można znaleźć audiobooki dla dzieci dostosowane do ich wieku.

Dobrze dobrane audiobooki, zgodne z zainteresowaniami dziecka, zachęcą je do sięgnięcia po tradycyjną wersję książki podczas nauki czytania. Co więcej, mogą być one wzbogacone także muzyką i efektami dźwiękowymi, tworząc formę słuchowiska – całość skutecznie przyciąga uwagę dziecka na długie godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *