Baśnie Andersena – klasyka, którą warto czytać dzieciom

Któż z nas nie zna historii o Królowej Śniegu, Księżniczce na ziarnku grochu, Calineczce, czy Brzydkim Kaczątku? Te piękne baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena sprawiły, że nasze dzieciństwo było magiczne i wyjątkowe. Warto przekazać choć część tej magii swoim dzieciom, już od najmłodszych lat zapoznając je z twórczością mistrza.

Baśnie Andersena mają na tyle uniwersalną wymowę, że z pewnością przypadną do gustu zarówno starszym, jak i młodszym dzieciom.

Wspólna lektura przyniesie mnóstwo przyjemności również Tobie – czytając po raz kolejny ulubione baśnie, często odkrywamy w nich drugie dno, jakieś głębsze przesłanie. Taki właśnie był zamysł autora. Andersen nie chciał, by baśnie, które pisał były przeznaczone wyłącznie dla najmłodszych czytelników. Tematy, które w nich porusza i problemy, które opisuje pozostają aktualne mimo upływu lat.

Jeśli odpowiednio wcześnie zaszczepisz w swoim dziecku miłość do tych klasycznych bajek, z pewnością bardzo często będzie do nich wracało. Być może wiedzione sentymentem sięgnie po nie również za dwadzieścia, czy trzydzieści lat po to, by jego dzieci mogły z zapartym tchem śledzić przygody Dziewczynki z zapałkami czy Calineczki.

To właśnie ponadczasowość Baśni Andersena i ich uniwersalny charakter stanowią o ich niezwykłej sile i popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *