Jakie zabawki do kąpieli dla dzieci w różnym wieku?

Małe dzieci różnie reagują na wiadomość o tym, że za chwile będą kąpane. Niektóre dzieci stawiają dość duży opór przed zanurzeniem się w wodzie, natomiast inne w ogóle nie chcą opuszczać wanny.

Zarówno dla jednych jak i drugich dzieci stworzono zabawki do kąpieli. Tego typu akcesoria nie tylko uprzyjemniają codzienny obowiązek mycia ciała, ale też w pozytywny sposób na rozwój dziecka. Ważne jest tylko to, aby przed zakupem zabawek dla dzieci dowiedzieć się, które są jak najbardziej wskazane, a których warto unikać.

Zabawki do kąpieli powinny być wyprodukowane specjalnie dla małych dzieci. Z tego względu trzeba zawsze szukać na opakowaniach informacji, od jakiego wieku można ich używać. Kąpiel dziecka z użyciem zabawek uprzyjemni samo mycie, a także pozytywnie wpłynie na rozwój motoryczny i poznawczy dziecka. Wśród specjalnych zabawek do kąpieli znajdują się na przykład książeczki. Są one wodoodporne, wydają różne dźwięki, a także zmieniają kolor pod wpływem wody. Takie książeczki są w pełni fascynujące dla bobasa, dlatego warto je zakupić swojemu maluchowi.

Bardzo ciekawe są też interaktywne siedzonka do wanny dla dziecka, ponieważ one ułatwiają dziecku zachowanie równowagi, a tym samym zwiększa się bezpieczeństwo dziecka w kąpieli. Oprócz tego takie siedzonko służy dziecko jako zabawka, ponieważ sprawia mu ono wielką frajdę. Warto zaopatrywać swoje dziecko również w gumowe zabawki do kąpieli. One unoszą się na wodzie i mogą mieć różne kształty, a także wydają różne dźwięki, które zachęcają dziecko do zabawy. Można wybrać na przykład klasyczną kaczuszkę, ale też różne inne zwierzątka, dinozaury, owady, rybki albo samochodziki bądź helikoptery. Dzieci najchętniej sięgają po gumowe kaczuszki, ponieważ uwielbiają obserwować jak te zabawne zwierzątka pływają sobie po wodzie, a po naciśnięciu wydaj ą jeszcze ciekawy dźwięk. Warto zaopatrzyć swoje dzieci również w maty antypoślizgowe, ponieważ dzięki temu dziecko nie będzie się tak ślizgać po wannie, a oprócz tego siedzenie na takiej macie z pewnością sprawi mu wielką przyjemność.

Rodzice powinni sięgać tylko po zabawki do kąpieli, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas kąpieli. zawsze istnieje ryzyko włożenia dziecka do zbyt gorącej wody, dlatego większość zabawek jest obecnie wyposażona w czujnik temperatury. Można kupić na przykład zwierzaki z wbudowanym termometrem, który pokaże, czy woda jest już odpowiednia. Zabawki do kąpieli dostępne są w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych, dlatego bez problemu można się w nie zaopatrzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *