Kolejki dla dzieci – jeszcze się nimi bawimy?

Kultowe zabawki z lat dziecięcych, którymi bawi się każde pokolenie? Z pewnością zaliczają się do tej kategorii kolejki ! Zarówno tradycyjne, drewniane, jak i bardziej nowoczesne elektryczne są wciąż popularne wśród dzieci. Lokomotywy, tory i wagoniki to świetna rozrywka dla kilkuletnich miłośników pociągów, zajmująca przez wiele godzin.

Ta ponadczasowa pasja wciąga również rodziców pociechy, dzięki czemu może być traktowana jako rozrywka familijna, wzmacniająca więzi rodzinne. Co potrzebujemy, by razem z dzieckiem skompletować zestaw niezbędnych akcesoriów kolejowych?

 

Z pewnością niezbędna będzie ciuchcia, do której doczepia się różnego typu, fantazyjne wagony: osobowe i towarowe.

Wśród koniecznych akcesoriów są również elementy toru, który po złożeniu tworzy zamknięty obieg. Aby uatrakcyjnić zabawę kolejką można pokusić się o gotowe zestawy, zawierające dodatkowo mosty przez które przejeżdża kolejka, lokomotywy na baterie wyposażone w dźwięki i światła, budynki stacji kolejowej i domków oraz drzewa, ludziki, znaki i przejazdy kolejowe z zaporami.

 

Już kilkuletnie dziecko poradzi sobie z budową całego miasteczka kolejowego, ćwicząc przy tym logiczne myślenie, kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, planowanie a także motorykę. Magia licznych zakrętów, długie tory, realistyczne odwzorowania składów i lokomotyw umożliwiają maluchowi przeniesienie się w świat podróży i kolejnictwa, a nawet wcielenie się w rolę maszynisty!

 

Zabawka ta doskonale nadaje się dla dziewczynek i chłopców już od 3 roku życia – jeżeli jeszcze nie posiadasz w domu kolejki, wykorzystaj najbliższą okazję do sprezentowania jej swojemu dziecku! Z pewnością będzie to trafiony upominek.

Autor: Joanna W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *