Konkursy na urodzinowe przyjęcie

Przyjęcie urodzinowe dziecka to bardzo często niemałe wzywanie dla rodzica. Zależy nam, by nasza pociecha była zadowolona, a jej urodziny kojarzyły się innym dzieciom z najlepszą imprezą na jakiej były. Oczywiście bardzo ważne są dekoracje – koniecznie musi być dużo balonów, serpentyn i kolorów, tak żeby stworzyć radosny nastrój. Potem należy zadbać o dobre jedzenie..

Mogą to być na przykład kanapki z obrazkami ułożonymi z warzyw i lody o niezwykłych nazwach. Nie obejdzie się także bez zabaw. Tu mamy szerokie pole do popisu. Może się oczywiście okazać, że dzieci same, bez nas znajdą dla siebie zabawę, jednak wiadomo, że zabawa kilku dzieciaków może przekraczać granice ludzkiej wyobraźni i szybko skończyć się płaczem lub czymś gorszym. Dlatego też, dobrze jest być przygotowanym na każdą okazję.

Interesujące zabawy znajdziemy w internecie lub książeczkach. Popularne kalambury czy zabawa w Twistera są dobrym rozwiązaniem, jednak chodzi o to, by o gier zaangażować wszystkich małych gości. Jedną z takich zabaw może być zebranie maluchów w jednym miejscu i wybranie z nich jednego ochotnika, który na chwilę opuszcza pokój. W tym czasie jedno z dzieci chowa się, natomiast ochotnik powraca i musi zgadnąć kogo nie ma.

Karmienie siebie nawzajem z zakrytymi oczami także może być świetną zabawą. Maluchy muszą podawać swojemu partnerowi na przykład kisiel lub lody. Jeśli preferujemy bardziej „czyste” zabawy, możemy poprosić małych gości o zajęcie miejsc w kółeczku.

Jako dorośli możemy zacząć opowiadać pewną bajkę mówiąc tylko jedno zdanie lub 5 słów. Kolejna osoba musi dopowiedzieć następne zdanie lub 5 słów i tak dalej. Na końcu wychodzą zupełnie niespodziewane bajki, przynoszące dużo zabawy i śmiechu.

Mile widziane są także wszelkiego rodzaju zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, idealne na wiosenne i letnie dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *