Na co należy zwracać uwagę przy zakupie ubranek dla dzieci?

Dzieci rosną – ta oczywistość niesie za sobą szereg konsekwencji – rosną, więc powinny się dobrze odżywiać; rosną, więc należy dbać o ich postawę i przede wszystkim – rosną, więc wciąż potrzebują nowych ubranek.

Jakie cechy powinny posiadać ubranka dla dzieci, aby naszym pociechom było w nich wygodnie i ciepło?

 

Wygodne dla dziecka i mamy

 

Najprościej jest powiedzieć „wygodne”, jednak pamiętajmy – to co jest wygodne dla nas, dorosłych, niekoniecznie jest dobre dla dzieci.

Zwłaszcza w przypadku ubranek i bielizny dla najmłodszych, takiej jak body, rampersy, śpiochy, czy pajace, jesteśmy skłonni zwracać raczej uwagę na to, by ubranka były łatwe do zdejmowania i zakładania.

Na szczęście zdecydowana większość ubranek dostępnych obecnie na rynku łączy w sobie funkcjonalność cenioną przez mamy z wygodą dla dziecka.  Coraz rzadziej spotykane są ubranka z zapięciami na plecach, które wprawdzie są wygodne dla mam, ale nietrudno sobie wyobrazić, jak guziczki, czy wiązania muszą uwierać dziecko w plecy, na których przecież niemowlę spędza większość czasu.

 

Nie krępujące ruchów

 

Starsze dzieci często są niemal przez cały czas w ruchu, dlatego też ubranka dla nich nie mogą krępować ruchów. Najwygodniejsze są dresy, ale nawet w ich przypadku należy zwrócić uwagę na to, by w pasie miały raczej elastyczny ściągacz, niż ciasną gumkę.

 

Materiał i wykończenie

 

W przypadku ubranek dla dzieci szczególnie liczy materiał, z którego są wykonane. Tu nie ma miejsca na kompromis w postaci poliestrowych domieszek. Rodzice, którym zależy na komforcie pociech wybierają ubranka wykonane w 100% z bawełny.

Coraz popularniejsza jest bawełna organiczna. Śpiochy i inne często prane elementy niemowlęcej garderoby wykonane z bawełny organicznej są trwalsze i na dłużej obok wygody, zachowują również dobry wygląd.

 

Dziecko od święta

 

Dzieci również czasem potrzebują ubranek wyjściowych w których będą czuć wyjątkowość danej okazji . Wybierając ubranka świąteczne, również musimy zwrócić uwagę, aby były przede wszystkim wygodne. Podkreśleniu ich świątecznego charakteru powinien służyć raczej deseń na bluzach, czy sukienkach, niż sztywne „dorosłe” materiały i fasony.

 

Odzież do zadań specjalnych

 

Szczególnie ważne w okresie zimowym, są kombinezony i śpiwory do wózka. Powinny być przede wszystkim dobrze dobrane do aktualnego rozmiaru dziecka z pewnym zapasem na możliwość ubrania dziecka na cebulkę, w szczególnie mroźne dni.

 

Ubranka dla dzieci to wyraz troski i miłości rodziców, dlatego warto poświęcić czas na wybór tych najlepszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *