Początek roku szkolnego

Początek roku szkolnego przeraża większość rodziców. I nie chodzi tutaj jedynie o powrót do normalnego rytmu czy obawę o to, jak nasza pociecha poradzi sobie w szkole.

Problemem często są także kwestie finansowe.Wyprawka szkolna najczęściej jest poważnym obciążeniem dla domowego budżetu…

Co więc zrobić, aby pod koniec sierpnia nie przeliczać w popłochu, ile jeszcze musimy wydać na materiały naszego dziecka niezbędne do szkoły?

Zaplanuj wydatki

Zakup podręczników i szkolnych pomocy jest poważnym wydatkiem dla wielu rodziców. A w przypadku, gdy wydatek ten należy pomnożyć przez dwa lub trzy, nie trudno wpaść w naprawdę duży popłoch. Zwłaszcza, że obecnie program w szkole często zmienia się z roku na rok i zakup podręczników używanych może nie wchodzić w grę. Nic więc dziwnego w tym, że jedną z najczęściej pojawiających się reklam w naszych skrzynkach pocztowych stają się oferty szybkich pożyczek przeznaczonych właśnie na szkolne wyprawki. Co więc zrobić? Otóż przede wszystkim powinniśmy odpowiednio zaplanować wydatki. Warto więc już w wakacje prześledzić listy potrzebnych podręczników (zwłaszcza, że tego typu spisy obecnie najczęściej dostępne są na stronie internetowej szkoły naszego dziecka). Następnie możemy wypisać zeszyty szkolne i inne pomoce, które są punktem obowiązkowym wyprawki naszej pociechy. W ten sposób ustalimy, ile w przybliżeniu mogą kosztować artykuły papiernicze i inne przybory.

Nie czekaj na ostatnią chwilę

W ostatnich tygodniach sierpnia hipermarkety i sieciowe księgarnie przeżywają prawdziwe oblężenie. To właśnie wtedy większość rodziców wybiera się bowiem na szkolne zakupy. A przecież materiały biurowe niezbędne do szkoły z powodzeniem można zacząć gromadzić nieco wcześniej. W ten sposób poważne wydatki rozłożymy w czasie na dwa miesiące. O wyprawce szkolnej warto więc, w miarę możliwości, pomyśleć już na początku lipca. Nie jest tajemnicą, że księgarnie i inne sieci handlowe wykorzystują po prostu ogólny popyt i podnoszą ceny. Wprawdzie wiele sklepów deklaruje promocje, ale czy naprawdę artykuły biurowe w promocji pod koniec sierpnia są tańsze niż pod koniec roku szkolnego lub na początku wakacji bez owej promocji?

A może tak hurtowo?

Warto rozważyć również zakup hurtowy. Zwłaszcza, gdy do szkoły posyłamy na przykład dwie lub trzy pociechy. Możemy również umówić się z rodziną czy znajomymi, że zakupów dokonamy wspólnie w hurtowni. Niejedna hurtownia artykułów biurowych może nam zaproponować naprawdę atrakcyjne ceny wcale nie przy zakupach rzędu dziesiątek sztuk. Zeszyty szkolne i inne pomoce z powodzeniem możemy więc kupić w cenach hurtowych.

W internecie taniej

Korzystne mogą okazać się także zakupy w internecie. Chodzi tutaj zarówno o podręczniki, jak i artykuły papiernicze. W sieci mamy bowiem możliwość porównania wielu ofert i wyszukania korzystniejszych cen. Nie powinniśmy również obawiać się kosztów przesyłki. Niektóre hurtownie, księgarnie czy sklepy internetowe oferują bowiem darmową przesyłkę za zakupy rzędu 200 czy 300 złotych. Dzięki temu wyprawkę szkolną mamy więc szansę kupić naprawdę o wiele taniej.

Autor:
Artykuł został przygotowany przez SoloKolos.pl – sklep z artykułami i urządzeniami biurowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *