Rodzinne grillowanie – jak kupić zimą tani, dobry i bezpieczny grill?

Grillowanie stanowi typowy polski symbol majówki czy innych długich weekendów. Uwielbiamy jeść na świeżym powietrzu i to właśnie z tym większości Polaków kojarzą się wakacje. Warto już teraz przygotować się do sezonu i wykorzystać fakt, że zimą ceny grilli mogą być nawet o połowę niższe.

Jak powinien być idealny grill?

Cechy idealnego grilla

Przede wszystkim bezpieczny i wytrzymały, a i dobrze jak będzie właśnie w przystępnej cenie. Zanim przystąpimy do przeglądania ofert, powinniśmy zadać sobie kilka pytań pomocniczych.

Musimy wiedzieć, gdzie będziemy grillować (ogród, balkon czy camping); czy będziemy pichcić tylko dla rodziny, czy może w większym gronie na przyjęciach; a także jak często zamierzamy z niego korzystać – sporadycznie czy też w każdy pogodny weekend?

Istnieje kilka rodzajów grilli, a należą do nich te opalane drewnem, gazowe, elektryczne i węglowe.

Zwolennicy grilli gazowych cenią je sobie za łatwość użycia i kontrolowania temperatury oraz niższe koszty w ogólnym rozrachunku. Grille elektryczne sprawdzą się na campingach, balkonach i w ogrodach. Niektóre z nich opiekają żywność z obu stron.

Grill węglowy posiada natomiast tę zaletę, że jest w miarę poręczny i niezależny. Można go zabrać i użyć właściwie wszędzie z wyjątkiem balkonu ze względu na dym. Grille opalane drewnem stanowią już propozycję dla prawdziwych koneserów barbeque. Jeśli mamy pewność, że będziemy grillować dość często, warto wydać nieco więcej pieniędzy na coś wytrzymałego.

Możemy też dokupić dodatkowe akcesoria powiększając w ten sposób grillowe menu, np. dobierając kamień do pizzy, ruszty, patelnie i stojaki.

 

Autor: Aneta B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *