Wybór butów do przedszkola

Kiedy nasza pociecha wybiera się do przedszkola, potrzebna jest jej cała wyprawka.

Jednym z najważniejszych i podstawowych jej elementów są odpowiednie buciki.

Ich wyboru trzeba dokonać ze szczególną starannością i uwagą- dobrze dobrane pozwolą dziecku na swobodną i beztroską zabawę przez cały dzień.

Wybieramy buty do przedszkola

Przede wszystkim buty do przedszkola muszą być wygodne. Dziecko będzie w nich wykonywało różne czynności, a duża część czasu poświęcona będzie aktywnym zabawom i grom, dlatego ważne jest, aby buciki nie krępowały ruchów i np. nie obcierały nóg. W tym zakresie przy wyborze obuwia należy kierować się tymi samymi zasadami, którymi generalnie kierujemy się przy zakupie butów dla naszych pociech. Ważne aby buty miały elastyczną podeszwę oraz szeroki i wysoki czubek.

Przy wyborze obuwia dla dziecka pamiętajmy również o bezpieczeństwie naszej pociechy. Kierując się tym kryterium warto zwrócić uwagę na rodzaj podeszwy w bucie. Najważniejsze to aby nie powodowała ona ślizgania się np. na łazienkowych płytkach. Ewentualne upadki mogą się bowiem skończyć bardzo poważnymi konsekwencjami np. rozbitą głową.

Jednym z głównych kryteriów wyboru obuwia do przedszkola powinna być forma zapięcia, szczególnie w przypadku młodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze wiązać sznurówek. Ma to duże znaczenie praktyczne, ponieważ wiązane buty mogą być dla malucha kłopotliwe. Oczywiście może poprosić o pomoc panią przedszkolankę, ale przy częstym zakładaniu i ściąganiu bucików np. przed leżakowaniem, może to być męczące.

Dużo lepszym wyborem będzie więc obuwie, z którego zapięciem maluch nie będzie miał problemu np. na rzepy.

 

Warto pamiętać o tym, aby buty dla dziecka do przedszkola były w miarę przewiewne, tak aby stopy się w nich nie pociły. Dziecko będzie w nich przecież spędzało kilka godzin dziennie, a przy dużej aktywności i licznych zabawach może pojawić się taki problem.
Ważna uwaga! Część przedszkoli wymaga, aby obuwie dzieci nie pozostawiało na podłodze ciemnych smug.

 

Warto więc przed zakupem zwrócić także uwagę na podeszwę, tak aby nie narazić się na ewentualną konieczność kupowania kolejnej pary.
Wybór butów do przedszkola powinien być dobrze przemyślany.

Chociaż na pozór zagadnienie to wydaje się być błahym, to jednak źle dobrane obuwie może skutecznie uniemożliwiać aktywną zabawę, a nawet powodować problemy o charakterze zdrowotnym.

Dlatego warto poświęcić trochę czasu na znalezienie właściwych butów, a tym samym zapewnić dziecku radosny i bezpieczny pobyt w przedszkolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *