Żłobek optymalny

Gdy mały człowiek przyjdzie na świat, jeszcze nie wie jak dużo czeka na niego obowiązków i koniecznej nauki. Musi opanować trudną sztukę chodzenia, nauczyć się samodzielnie jeść, pić, myć ząbki i korzystać z nocniczka. Sam sobie nie poradzi, potrzebna jest mama.

Ale przychodzi czas, że mama musi wrócić do pracy

Na zapracowanego tatę też nie można za bardzo liczyć. A tu jeszcze tyle sprawności do zdobycia, tyle nowych umiejętności do nauczenia, no i potrzebna jest taka sama opieka jak u mamy.

Żłobek jest niezbędny!

Społeczeństwa poradziły sobie z tym problemem wymyślając już dosyć dawno temu żłobki. A w żłobku mały człowiek ma nie tylko naukę i obowiązki. Z racji swojego wieku ma także szereg ważnych przywilejów. Należy mu się spokojny sen, wesoła zabawa na świeżym powietrzu, odpowiednia dieta i przede wszystkim fachowa i troskliwa opieka.

 

Całość musi być tak zorganizowana, aby maluch nawet nie zauważył, że właśnie uczy się czegoś ważnego, że bawiąc się zdobywa nowe doświadczenia i umiejętności, że dzisiaj będzie już umiał więcej niż umiał wczoraj, a jutro będzie dawał sobie lepiej radę niż daje sobie dzisiaj. Aby to osiągnąć w żłobku powinni pracować profesjonalni i dobrze czujący się z małymi dziećmi pedagodzy. Gdy rodzice taki żłobek znajdą będą mogli w spokoju oddać się swoim zawodowym obowiązkom.

Polskie żłobki stanęły na wysokości zadania.

Przykładową stronę takiej wzorcowej placówki można znaleźć pod internetowym adresem misiowyogrodek.waw.pl. Jest tam wszystko, co jest potrzebne małym obywatelom – doskonale wyposażony i rozległy ogród do zabawy, odpowiednia dieta, a dla chętnych szereg zajęć dodatkowych, w tym nawet mini judo dla krewkich młodzieńców.

Kłopot może być tylko jeden – zaabsorbowany maluch może nie mieć chęci na popołudniowy powrót do domu. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *