Zabawki drewniane: hit czy kit?

Chociaż współcześni ludzie cieszą się z postępu technologicznego i uzyskiwanym dzięki temu, lepszym produktom, to jednak część osób wciąż ceni sobie naturalność. Dotyczy to szczególnie tych ludzi, którzy preferują ekologiczny styl życia.

Zamiast najnowszych zdobyczy cywilizacyjnych, wolą korzystać z tego, co produkowane jest tradycyjnymi metodami przy wykorzystaniu naturalnych materiałów. Jest tak np. w przypadku drewnianych zabawek.

Jak się okazuje, chętnie kupuje je ogromna rzesza rodziców. Mimo tego, niektórzy twierdzą, że jest to opcja przestarzała i nieatrakcyjna dla pociech.

Rzeczywiście, drewniane zabawki raczej nie są w stanie tak zaskakiwać, jak elektroniczne gadżety, innowacyjne laptopy dla dzieci czy interaktywne maskotki. Niemniej jednak, w tym właśnie tkwi cały ich urok. Przede wszystkim, mając mniej funkcji, wymagają od dziecka większej kreatywności, a to stymuluje mózg malucha do wytężonej pracy.

Zabawki drewniane raczej nie mogą się poruszać, nie wydają z siebie dźwięków, ale powodują, że to maluch musi tak się bawić, żeby urozmaicać zabawę odgłosami i innymi elementami, które tylko podpowie mu wyobraźnia.

Jednocześnie, to właśnie zabawki drewniane są najbardziej ekologiczne. Są bardzo trwałe, więc dziecko może z nich korzystać przez długi czas. Dodatkowo, praktycznie nigdy nie uczulają, ponieważ przy ich wytwarzaniu nie stosuje się materiałów sztucznych. Antyalergiczne, solidne, a do tego niejednokrotnie ręcznie wykonywane, są precyzyjnie dopracowane. To natomiast sprawia, że częściej okazują się być bezpieczne dla malucha.

Wbrew pozorom, nie trzeba martwić się o to, że mają drzazgi, ponieważ producenci dbają, by były idealnie wyszlifowane i wygładzone. Malowane drewno dobrze pochłania farbę, więc ich barwy nie blakną ani nie ścierają się.

Nie dziwi więc rosnąca popularność znów pojawiających się drewnianych klocków, rzeźbionych w drewnie kolejek, a nawet drewnianych puzzli, układanek i gier.

Autor: Sonia Sikorska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *