Zalety filtrów przepływowych
Coraz więcej osób dąży do podwyższania jakości wody płynącej z ich domowych kranów. W tym celu decydują się na montaż efektywnych filtrów przepływowych. Podpowiadamy, dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania.
Uzdatnianie wody we własnym domu
Uzdatnianie wody z kranu może się odbywać bardzo szybko i nie wymagać żadnego wysiłku. Wystarczy montaż odpowiednio dobranych filtrów przepływowych, które sprawią, że twarda woda płynąca w rurach stanie się zdrowsza i znacznie efektywniejsza. Dzięki przefiltrowaniu zda egzamin zarówno podczas picia i gotowania, jak i w trakcie kąpieli lub korzystania ze zmywarki. Omawiany rodzaj filtrów sprawdzi się w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, jak również w budynkach o charakterze komercyjnym. Można je umieszczać na rurze doprowadzającej wodę do nieruchomości lub bezpośrednio w punktach jej poboru. To drugie rozwiązanie jest znacznie efektywniejsze i pozwala na dobranie odpowiedniego modelu filtra do sposobu wykorzystania wody, na przykład dla zmywarki, pralki lub prysznica. W zależności od rodzaju filtry mogą usuwać takie zanieczyszczenia jak piasek, tłuszcze, zawiesiny, produkty korozji i wiele innych niebezpiecznych substancji.
Filtry przepływowe – rodzaje
Filtry przepływowe dzieli się ze względu na rodzaj ich zastosowania. Najpopularniejsze modele dostępne na polskim rynku to:
filtr węglowy – stosowany w celu usuwania chloru oraz niebezpiecznych związków organicznych. Pozwala na usuwanie niepożądanych substancji dostającej się do wodnej instalacji. Sprawia, że woda staje się smaczniejsza, a ponadto ma też prawidłowe zabarwienie i zapach.
filtry polipropylenowy – sprawdza się w przypadku wiekowych lub niezbyt wydanych instalacji wodociągowych. Usuwa zawiesiny, piasek oraz skorodowane elementy.
filtr żywiczny – jest stosowany do eliminowania solu, wapnia oraz magnezu. Dzięki niemu woda staje się znacznie miększa.
filtr azotanowy – zdaje egzamin w domach jednorodzinnych umiejscowionych nieopodal szamb i pól. Pozwala na eliminowanie pochodzących stamtąd azotanów, które przedostają się instalacji wodnej.
Warto dodać, że filtry mogą być instalowane pojedynczo lub w wybranych konfiguracjach dostosowanych do charakterystyki danej instalacji wodnej. Przed ich montażem warto zbadać twardość użytkowanej wody, co pozwala na wybór najefektywniejszych filtrów.
Zalety filtrów przepływowych
Montaż filtrów przepływowych to rozwiązanie niosące ze sobą szereg korzyści. Najoczywistszą z nich jest możliwość szybkiego uzdatniania dużych ilości wody. Dzięki nim można mieć pewność co do jej jakości, na przykład w trakcie przygotowywania posiłków. Filtry zmniejszają twardość wody, co sprawia, że korzystanie z pralki lub innych sprzętów AGD nie wiąże się z ryzykiem osadzania się kamienia. Ponadto jest to świetnie rozwiązanie dla lokalów gastronomicznych oraz hoteli. Są to miejsca, w których wykorzystuje się bardzo duże ilości wody, która powinna się cechować jak najwyższą jakością. Poza tym filtry wiążą się z odczuwalnymi oszczędnościami wynikającymi z braku konieczności kupowania wody butelkowej. Świetnej jakości filtry są dostępne na stronie: https://dafi.pl/filtry-przeplywowe.